Co zabrać ze sobą na biwak

Zarówno dzieci, jak i dorośli kochają wyjazdy pod namiot. To forma aktywności, która pozwala na kontakt z przyrodą i oderwanie się od miejskiego życia. Biwakując pod namiotem, odczuwa się wolność od zgiełku oraz monotonii życia. Chociaż taki wyjazd nie słynie z luksusów, z wakacji wracamy zrelaksowani i wypoczęci. Co więcej, można zorganizować go nawet spontanicznie, bez bookowania hotelu i wielogodzinnych przygotowań. Na dodatek jest o wiele tańszy niż standardowe wakacje, co sprawia, że na wyjazd pod namiot może pozwolić sobie niemal każdy. Planujesz swój pierwszy biwak? Dowiedz się, co powinieneś ze sobą zabrać.

Przede wszystkim namiot

Najważniejszym elementem biwaku jest oczywiście namiot. Powinien on być przede wszystkim dopasowany do potrzeb użytkowników. Jaką więc wielkość wybrać? Obecnie na rynku dostępne są modele od jednoosobowych po 10-osobowe. Jeżeli posiadasz większą rodzinę lub wybierasz się na urlop z przyjaciółmi, wybierzcie jeden większy namiot – na przykład taki z wewnętrznymi pokojami – zamiast kilku małych. Poleca się wybierać taki model, który pomieści o jedną osobę więcej, niż liczba użytkowników, dzięki czemu zapewni wygodę oraz znajdzie się w nim miejsce na przechowywanie bagażu. Niemałe znacznie ma też jego konstrukcja – do wyboru są namioty tunelowe i kopułowe, czyli tzw. igloo. Zaletą tych drugich jest mobilność oraz szybkie rozstawianie w każdym miejscu. Natomiast namioty tunelowe wyróżniają się większą przestrzenią, często mają przedsionek, ale rozłożenie ich jest nieco bardziej czasochłonne. Niezależnie od modelu, który wybierzesz, warto zwracać uwagę czy konstrukcja namiotu jest solidna i wytrzymała na wiatr oraz czy materiał jest wodoodporny, a jednocześnie umożliwia cyrkulację powietrza.

Co zabrać ze sobą na biwak?

Planując wymarzony urlop pod namiotem, warto nie zapomnieć o niezbędnych akcesoriach, które uprzyjemnią wyjazd oraz sprawią, że będzie on bardziej komfortowy. Wiele osób zauważa, że do namiotu zamiast karimaty lepszym wyborem jest śpiwór oraz materac, które gwarantują lepszy sen. Wybierając się na kilkudniowy wyjazd z dala od cywilizacji, warto zabrać za sobą kuchenkę polową i butle z gazem oraz krzesła i stolik. Przyda się także lodówka turystyczna. Wybierając się pod namiot nie można zapomnieć o wygodnych ubraniach – szczególnie cieplejszych bluzach oraz luźnych spodniach dresowych. Warto też wziąć ze sobą nieprzemakalne obuwie lub chociażby ochraniacze na buty, które można nakładać w razie potrzeby. W zestawie wyjazdowym nie może zabraknąć latarki, scyzoryka oraz podstawowych kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here