Wybierając monitoring domowy, należy zwrócić uwagę na takie parametry, jak: rozdzielczość, kolor czy rodzaj modułu. Jeśli chce się unikać zbędnych kabli, które psują estetykę, warto zdecydować się na formę bezprzewodową. Za zestaw dwóch kamer z rejestratorem trzeba zapłacić około 1200 zł.

Przed zakupem monitoringu domowego należy dokładnie zbadać swoje potrzeby. Czy chce się monitorować jedno pomieszczenie, cały dom czy również posesję?

Podstawowe cechy monitoringu domowego

Gdy chce się zamontować zamontować kamery w domu w ciemnych miejscach, warto rozważyć kupno kamery monochromatycznej. Jasne miejsca z pewnością powinny być monitorowane na kolorowo, ponieważ widać wtedy więcej szczegółów. Niezwykle ważnym parametrem jest również rozdzielczość. Wybiera się taką, na jaką można sobie pozwolić, warto jednak pamiętać, że wysoka jakość obrazu zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku. W systemach domowych stosuje się zwykle kamery IP, które przesyłają obraz w jakości Full HD. Moduł monitoringu odpowiada za nadzorowanie pracy innych urządzeń, więc należy wybrać taki model, który ma liczbę wejść dostosowaną do niezbędnych elementów. Popularne rodzaje to GPRS T2, GPRS T4 lub GPRS T6.

Przewodowy czy bezprzewodowy monitoring?

Jeśli nie chce się rozkładać kabli po całym mieszkaniu lub posesji warto zainwestować w monitoring bezprzewodowy, który jest znacznie bardziej estetyczny. Sygnał wtedy będzie przesyłany za pomocą sieci Wi-Fi. Wiele urządzeń do monitoringu ma również funkcję zdalnego nadzoru. Tak więc właściciel może zarządzać ustawieniem kamer i obserwować wydarzenia na żywo za pomocą smartfona lub laptopa. Jest to znaczne ułatwienie dla osób stale w ruchu, którzy z każdego miejsca mogą oglądać wnętrze mieszkania lub posesji. Montując kamerę na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wodoszczelność, pyłoszczelność oraz potencjalne ataki wandali.

Cena monitoringu domowego

Monitoring domowy może składać się z jednej kamery umiejscowionej w centralnym miejscu. Tańszą wersję tego urządzenia można kupić już za 100 zł. Jeśli chce się monitorować więcej pomieszczeń oraz posesję, to cena takiego zestawu znacznie rośnie. Za dwie kamery z dyskiem twardym o pojemności 1TB podłączonym do rejestratora trzeba już zapłacić około 1200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here