bawełna pikowana

Bawełna pikowana jest wszechstronna, to wdzięczny materiał do pracy. W krawiectwie jest powszechnie wykorzystywany. Co dokładnie można zrobić z bawełny pikowanej? Podpowiadamy: letnie kołdry, legowiska, a nawet kurtki. Całą listę zastosowań pikowanej bawełny znajdziecie poniżej.

Czym jest bawełna pikowana?

Bawełna pikowana to materiał, który jest grubszy od zwykłej bawełny, w środku wypełniony jest tkaniną ocieplającą. Charakterystyczne dla bawełny pikowanej są przeszycia w kształcie rombu. Bawełna pikowana w różnych wariantach kolorystycznych jest do kupienia w pasmanteriach i sklepach internetowych. Nie powinniśmy mieć zatem problemu ze znalezieniem tego materiału. Tkaninę pikowaną można uszyć w domu samemu, wystarczy do tego zwykła tkanina bawełniana i fizelina, całość należy połączyć i odpowiednio zszyć.

Co można uszyć z bawełny pikowanej?

Bawełna pikowana ma szerokie zastosowanie w krawiectwie. Można z niej korzystać na wiele sposobów, przedstawiamy listę najczęstszych zastosowań bawełny pikowanej.

Letnia kołdra

Z bawełny pikowanej można zrobić świetną letnią kołdrę. Latem ciężko jest spać pod zwykłą kołdrą, we wszystkim jest nam zbyt ciepło. Do tego świetnie nada się bawełna pikowana, jest ona lżejsza od tradycyjnej kołdry, a jest wystarczająco ciepła, byśmy nie zmarzli w nocy.

Pled na łóżko

Letnia kołdra z pikowanej bawełny może też służyć za pled, jeśli jest wystarczająco duża. Narzuty na łóżko z bawełny pikowanej są bardzo popularne, wyglądają schludnie. Możemy też wybrać dwa warianty kolorystyczne, ponieważ jeśli sami zamierzamy uszyć pled z bawełny pikowanej, możemy użyć dwóch różnych wzorów, dzięki czemu uzyskamy podwójną narzutę na łóżko.

Mata dla dziecka

Wśród mam coraz popularniejsze stają się maty dla dziecka uszyte z bawełny pikowanej. Są one lepsze od tradycyjnej piankowej maty edukacyjnej, bardzo dobrze izolują od zimna, a w razie czego, dziecko można po prostu zawinąć w kokon i przenieść. Zatem mata z bawełny pikowanej ma więcej niż jedno zastosowanie.

Zabawki z pikowanej bawełny

Rękodzieło nigdy nie wychodzi z mody, z bawełny pikowanej można uszyć świetne maskotki, przytulanki, a nawet zabawki dla psów i kotów. W zasadzie to ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Zabawki z bawełny pikowanej charakteryzują się dużą wytrwałością, można je też bez problemu prać w pralce bez obawy, że zabawka straci swój kształt.

Łóżeczka dla zwierząt

Bawełna pikowana to też świetny pomysł na legowisko dla psa, można je wypełnić włókniną poliestrową lub styropianowymi kuleczkami. Legowisko będzie ciepłe, a gdy przyjdzie potrzeba, by wyprać legowisko, wystarczy wyciągnąć wypełnienie, a pokrowiec z bawełny pikowanej wrzucić do pralki. To znacznie wygodniejsza opcja, niż sklepowe legowisko, które nawet trudno wyprać. Ponadto, z bawełny pikowanej można także robić hamaki i norki dla gryzoni, które uwielbiają materiałowe domki, będą świetnym dodatkiem w klatce pupila.

Kurtka pikowana

Kolejnym ciekawym pomysłem na wykorzystanie bawełny pikowanej jest uszycie kurtki. To już jest jednak przeznaczone dla osób, które potrafią szyć. Z bawełny pikowanej można stworzyć świetną zimową kurtkę, a jeśli wybierzemy do niej hydrofobowy materiał, to będzie też dobra na zimę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here