Bydgoszcz i singiel w wielkim mieście

Czasem życie układa się w taki sposób, że po zakończeniu studiów w danym mieście decydujemy się na pozostanie w nim, znalezienie pracy, zakup mieszkania i spędzenie tam reszty życia. Oczywiście nie dotyczy to każdego, dużo ludzi lubi podróżować, zmieniać miejsca zamieszkania co kilka lat. Jeszcze inni wiedzą, ze duże miasta są dla nich za głośne i zbyt tłoczne, i po zakończeniu edukacji szybko pakują swoje manatki i wracają na swoją prowincję. Każdy z nas jest inny i sam najlepiej wie, czego mu do szczęścia potrzeba.

Kiedy dopiero zaczynamy swoje życie w dużym mieście, ale nie chcemy mieszkać z obcymi ludźmi, powinniśmy poszukać sobie jakiejś przytulnej kawalerki w dzielnicy, która nam się podoba. Kawalerki to mieszkania złożone zazwyczaj z jednego pokoju, kuchni i łazienki. Może też być tak, że kuchnia nie jest oddzielnym pomieszczeniem, lecz aneksem w pokoju, lub może znajdować się w przejściu- w korytarzu między pokojem a łazienką. Kawalerki mogą mieć oczywiście różną powierzchnię. Najmniejsze, które spotkałam, miały około szesnastu metrów kwadratowych. Na tak małej powierzchni w miarę komfortowo może czuć się jedna osoba, dla dwóch ludzi robi się tam zwyczajnie ciasno. Całkiem spore kawalerki mają około trzydziestu metrów. To idealna powierzchnia dla pary.

Kawalerki najczęściej pozbawione są balkonu, ale może zdarzyć się, że będą miały małą komórkę przynależną do mieszkania, lub piwnicę. To bardzo przydatne, zwłaszcza, jeśli dysponujemy różnymi rzeczami, które nie są nam potrzebne przez cały czas, ale których nie możemy lub nie chcemy wyrzucić. Będzie to na przykład rower, dodatkowy materac dla gości czy wiatrak najczęściej używany latem.

Mieszkanie w kawalerce ma oczywiście swoje plusy i minusy. Plusem będzie upragniona samodzielność i swoboda. Mieszkanie samemu to wielka przyjemność, zwłaszcza dla ludzi ceniących spokój i cieszę. Jeśli w pracy wciąż obcujemy z ludźmi, to dobrze po powrocie do domu móc odpocząć w samotności. Z nikim nie musimy prowadzić batalii o pilota do telewizora, nie musimy także dzielić się dostępem do łazienki oraz mamy większą ilość miejsca we wszystkich szafkach. Kawalerki są też oczywiście znacznie tańsze zarówno jeśli chodzi o ich wynajem, jak i o zakup. Chodzi o metraż, który jest po prostu mniejszy, niż w komfortowym, dwupokojowym mieszkaniu. Oczywiście cena kawalerki w centrum miasta będzie znacznie wyższa, niż mieszkania o takim samym metrażu w dzielnicach obrzeżnych.

Mieszkanie w kawalerce ma również swoje minusy. Jeśli skończy nam się cukier czy sól, nie możemy pożyczyć od współlokatora. Musimy myśleć wcześniej o wszystkich zakupach, na nas spada odpowiedzialność za kontrolowanie rachunków i płacenie ich w terminie. Warto wiec przemyśleć wszystko dokładnie, jeśli chodzi o mieszkanie w kawalerce.

Wiele osób, które nie są w stałych związkach, decyduje się na mieszkanie w kawalerce, natomiast po zbudowaniu trwalszej relacji z drugą osobą, decydują się na przeprowadzkę wraz z partnerem lub partnerką do większego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here