akcesoria do sprzątania

Nieważne czy mieszkasz z rodzicami, ze swoją drugą połówką czy też sam. Porządek w domu jest wymagany. No chyba, że masz zatrudnioną tego specjalną osobę. Nie każdego jednak stać na taki luksus. Musisz zatem sam umyć swoją podłogę, odkurzyć dywan oraz zmyć naczynia. Jeżeli po raz pierwszy wyprowadziłeś się z rodzinnego domu i wynajmujesz swoje pierwsze mieszkanie, to potraktuj ten artykuł jako poradnik lub listę zakupów rzeczy, które musisz mieć w swoim mieszkaniu aby utrzymać w nim porządek. Zaczynajmy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zestaw-do-sprzatania/

Zestaw do sprzątania, który musi znaleźć się w Twoim domu

Skupmy się na podstawach. Spokojnie, jeżeli nie masz dużej fortuny – nic się nie bój! Pokażemy Ci, gdzie kupować akcesoria za niewielkie pieniądze. 

Mop z nakładką – tutaj jeżeli chodzi o wybór w sklepach to jest naprawdę wielki. Możesz zakupić klasyczny mop, który uda Ci się znaleźć nawet za około 20 zł w sklepach takich jak Pepco czy Auchan. Możesz też kupić ten bardziej wybajerzony, który możesz wykręcać. Taki mop zazwyczaj jest sprzedawany od razu z wiaderkiem, które naprawdę się przydaje i które warto jest mieć w swoim domu chociażby do ścierania kurzu na mokro. 

Ściereczki do czyszczenia – sprawdzą się zarówno te zwykłe, jak i te wykonane z mikrofibry. Jednak znacznie ekologiczną opcją będzie zdecydowanie się na te, które można wrócić do pralki i używać wielorazowo. Ścierki jednorazowe nie nadadzą się do użycia drugi raz. Po użyciu trafią tylko i wyłącznie do kosza, a później na wysypisko. Będą zaśmieca całe nasze środowisko, dopóki się nie rozłożą. 

Dyrygenty i środki czystości – nie da się przecież czyścić mieszkanie bez żadnych środków czystości. Możesz postawić na te sklepowe lub te zrobione samodzielnie. Wszystko zależy od tego, ile chcesz na nie wydać oraz to czy masz czas, żeby stworzyć te własne dobrym sposobem. Aby zaoszczędzić lepsze będzie wykorzystanie tych przygotowanych samodzielnie. Polecamy środek czystości stworzony z octu, wody oraz olejków eterycznych. Taki środek nie tylko jest naturalny, ale również bezpieczny dla Ciebie i Twoich zwierzaków. 

Zmiotka i szufelka – nie każdą osobę, która wyprowadza się z domu i rozpoczyna nowe życie w nowym mieszkaniu, stać od razu na przykład na zakup nowego odkurzacza. Alternatywą dla niego, może być zmiotka i szufelka. Może nie będzie to takie szybkie i wygodne jak w przypadku odkurzacza, ale liczy się to, że na podłodze nie będą walały się wam śmieci.

Zobacz też: http://www.pointsofview.pl/ksiazki-o-relacjach-damsko-meskich/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here