Aranżacja łazienki to istotny etap urządzania całego domu. Wygoda wszystkich mieszkańców zależy od sposobu, w jaki zagospodarujemy to pomieszczenie. Warto wziąć pod uwagę potrzeby poszczególnych domowników, a także pamiętać o aspekcie estetycznym.

Łazienkę możemy urządzić w niemal każdym stylu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku salonu, czy sypialni. Wybór mebli, dodatków i płytek jest tak szeroki, że bez problemu dopasujemy wnętrze do swojego gustu. Styl klasyczny to tradycyjne meble i stonowane kolory, styl retro to stylizowane dodatki, skandynawski – północny sznyt, orientalny – wschodnie wzory etc. Możliwości na tym polu są niemal nieograniczone – podpowiemy, czym cechują się poszczególne style i jak uzyskać zamierzony efekt.

Nowoczesna

Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się jasnym podziałem płaszczyzn. Aranżację takiego wnętrza ułatwią meble łazienkowe Antado, które odznaczają się świetnym, nowoczesnym designem. Płytki nie powinny pokrywać całych ścian, a jedynie wybrane fragmenty. Całe wnętrze może być wykończone materiałami o tej samej strukturze i kolorze. Warto też postawić na elementy kontrastujące. Tutaj ważna jest oryginalność, a także pomysłowość. Nowoczesna łazienka jest prosta, minimalistyczna, a zarazem bardzo funkcjonalna. Nie ma tu miejsca na przypadkowe rozwiązania. Pożądane są nietypowe formaty, które odbiegają od standardów, łączenie dużych i małych elementów, gresy z mozaiką. Nowoczesność to autentyczność, dlatego w takiej łazience nie powinny znajdować się imitacje, np. kamienia czy drewna, a tylko prawdziwe surowce. Zamiast tkanin warto szukać innych materiałów, jak szkło czy metal.

High tech

High tech to styl stworzony dla wszystkich miłośników designerskich nowinek. High tech to technologiczne wynalazki, oryginalne oświetlenie, bardzo nowoczesne rozwiązania. Styl inspirowany jest najnowszymi osiągnięciami nauki i techniki. Urządzając łazienkę w ten sposób stawiamy na nowe materiały, meble łazienkowe Antado, modernistyczne dodatki. Pożądane są geometryczne bryły, futurystyczne umywalki i nietypowe baterie łazienkowe.

Stylowa

Do stylowej łazienki pasują umywalki osadzone na postumentach, staroświeckie baterie, profilowane krawędzie, meble stojące na nóżkach (najlepiej drewniane). Płytki powinny mieć tradycyjne wzory, np. ornamenty. Nie powinny być zbyt duże, mogą występować w różnych formatach, np. jako typowe, prostokątne lub mniejsze, kwadratowe, które kojarzą się z łazienkami z dawnych lat.

Klasyka

Łazienka klasyczna to przede wszystkim wanny wolnostojące, które powróciły niedawno do łask. W stylu klasycznym warto stawiać na tradycyjne rozwiązania, np. podłogi ułożone z płytek w kształcie rombu. Płytki mogą ze sobą kontrastować – świetnie wygląda połączenie czarnych i białych kafelków. Ściany nie muszą być wykończone jednolicie, mogą posiadać delikatne wzory, jakie znajdują się na starych tapetach. Dopuszczalne są pionowe pasy, gzymsy, dekory oraz kafelki w karo.

Niezależnie od wybranej aranżacji i mebli, pamiętajmy, aby zachować harmonię i konsekwentnie trzymać się wybranej stylistyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here