Zastosowanie kratek trawnikowych

Do niezwykle ciekawych rozwiązań, umożliwiających wyrównanie powierzchni trawiastych należą kratki trawnikowe o ciekawej i trwałej konstrukcji. Za ich pomocą woda deszczowa może sprawnie spływać do gruntu, co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o nawadnianie ogrodu lub innych terenów zielonych. Tego typu produkty zalicza się do rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych.

Trwałe i praktyczne wzmocnienie

Przy zastosowaniu kratek trawnikowych możemy mieć pewność, że wyłożony nimi grunt będzie stabilny. Poza tym dzięki nim będziemy mieli idealnie równą powierzchnię. Zazwyczaj tego rodzaju elementy montujemy na podjazdach i w ogrodach jako ścieżki gruntowe. Jednak mogą one również służyć jako wzmocnienie brzegów oczek wodnych lub zabezpieczenie przed zwierzętami. Kratki trawnikowe składają się zazwyczaj z segmentów o kształcie czworokąta. Dużą ich zaletą jest możliwość zamocowania jednej do drugiej. W ten sposób można uzyskać pożądany kształt powierzchni. Wytrzymałość kratki zapewnia konstrukcja, która jest zbliżona do plastra miodu i posiada charakterystyczne oczka w kształcie sześciokąta, kwadratu lub koła.

Rodzaje kratek

Budowa kratki trawnikowej jest dostosowana do warunków, w jakich będzie umiejscowiona. Dlatego też posiada różnorodną odporność i twardość. Najmocniejsze kratki mają wzmacniane brzegi i grubsze ścianki. Całość można wypełnić kamieniami. Ten rodzaj produkt świetnie się sprawdzi na parkingach i w magazynach. Nieco lżejsze kratki można uzupełnić trawą lub drobnym żwirem. Najlżejszy produkt tego rodzaju to ekokratka do trawy. Warto wspomnieć, że na rynku można zakupić również kratki parkingowe, które są przeznaczone do wyłożenia terenów o częstym ruchu. Posiadają one wzmocnione ścianki o dużej grubości. Wytrzymują przejazd pojazdów o sporym ciężarze.

Etapy montażu

Kratki trawnikowe są bardzo łatwe w montażu. Poradzi sobie z nimi nawet osoba niemająca większego doświadczenia. Jednak zanim przejdziemy do ich ułożenia, trzeba wykonać kilka czynności wstępnych. W pierwszej kolejności należy oznaczyć teren, na którym zostanie położona kratka. Następnie musimy dokładnie wyrównać i ubić powierzchnię. Trzeba także nanieść warstwę piasku i żwiru. Dopiero teraz przychodzi czas na układanie poszczególnych elementów kratki. Do montażu nie będziemy potrzebowali dodatkowych łączników. Końcowym etapem będzie zasypanie wszystkich otworów przygotowanym wcześniej materiałem. Jeśli chcielibyśmy nadać kratce niestandardowych kształtów, to można uzyskać taki efekt za pomocą piły ręcznej lub szlifierki kątowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here