Płyty gazowo-indukcyjne

Miłośnicy gotowania dzielą się na fanów nowoczesnych płyt indukcyjnych oraz tradycjonalistów, doceniających smak potraw gotowanych na gazie. Jak zawsze: ile osób, tyle opinii. To zdecydowanie nie ułatwia nam wyboru idealnej kuchenki. A co, gdyby połączyć obie te opcje w jedną? Poznajcie wielofunkcyjne płyty grzejne.

Indukcja czy gaz? 

Zarówno płyty indukcyjne, jak i tradycyjne płyty gazowe mają zalety i wady. Mają także swoich amatorów i przeciwników. Są także często wybierane ze względu na niższy koszt zakupu. Natomiast płyty indukcyjne są wybierane przez miłośników nowoczesnych i praktycznych rozwiązań.

Istnieje jednak możliwość połączenia funkcjonalności obu tych sprzętów. W jaki sposób? Poznajcie płytę gazowo-indukcyjną od Electrolux! Jest to płyta, która tradycyjnie posiada 4 pole grzejne, jednak dwa z nich są indukcyjne, a dwa – gazowe.

W zależności od potrzeb, możemy więc wybrać odpowiednie źródło energii. Ponadto, płyty gazowo-indukcyjne pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Płyty gazowo-indukcyjne – dlaczego warto? 

Płyta gazowo-indukcyjna łączy w sobie dwie technologie, które możemy dowolnie wykorzystywać. Nie jesteśmy więc ograniczeni jednym źródłem energii, mamy wybór. Jeżeli zależy nam na szybkim zagotowaniu wody, świetnie sprawdzi się do tego indukcja z funkcją zwiększenia mocy. Do przyrządzenia aromatycznego, idealnego w smaku sosu czy rosołu lepiej natomiast sprawdzi się druga, gazowa część płyty.

Bez wątpienia oba rozwiązania mają swoje zalety, lepiej sprawdzają się w różnych sytuacjach. Dlatego właśnie warto mieć je obie!

Zalety płyt indukcyjnych

Zdecydowanie największą zaletą płyt indukcyjnych jest oszczędność energii (nawet do 25%). Pole grzejne płyty indukcyjne rozpoznaje wielkość garnka, więc pole powierzchni grzania jest ściśle dostosowane do dna naczynia. Co więcej, zdecydowanie redukuje ona czas gotowania i niweluje ryzyko poparzenia.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że płytę indukcyjną zdecydowanie łatwiej utrzymać jest w czystości. Po pierwsze dlatego, że jest ona gładka, a także dlatego, że kapiąca na jej powierzchnię zupa czy spadające kawałki jedzenia nie przypalają się i nie przywierają. Powierzchnia płyty indukcyjnej nie nagrzewa się bowiem w trakcie gotowania.

Gotowanie na indukcji również ochrania nasze garnki przed powstawaniem nieestetycznego osadu, który powstaje w przypadku długotrwałego użytkowania kuchenki gazowej.

Warto wspomnieć o bezpieczeństwie, jakie gwarantuje płyta indukcyjna. Pole grzejne nie włączy się, gdy nie będzie na nim odpowiedniego naczynia, gdy ściągniemy z niego garnek podczas gotowania, automatycznie się wyłączy.

Nie można także pominąć fantastycznego designu. Płyty indukcyjne po prostu pięknie prezentują się w każdej kuchni. Tym bardziej, że producenci sprzętów wciąż zaskakują nowymi rozwiązaniami estetycznymi.

Zalety płyt gazowych

Nie jest tak, że tylko płyty indukcyjne posiadają szereg zalet. Mogą się nimi poszczycić także klasyczne płyty gazowe. Pierwszą, o której zawsze się wspomina jest smak potraw. Wśród wielu amatorów gotowania panuje przekonanie, że potrawy gotowane na wolnym ogniu mają zdecydowanie lepszy smak. I może faktycznie coś w tym jest, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w niemal każdej, najlepszej restauracji na całym świecie gotuje się właśnie na gazie.

Do zalet płyt gazowych zalicza się także możliwość podpiekania produktów czy ich opalenia. A kto z nas nie lubi aromatycznie opalonej cebuli dodanej do rosołu?

Zalety płyt wielofunkcyjnych

Płyty gazowo-indukcyjne, często nazywane także „kombinowanymi” mają jedną, ale niezwykle ogromną zaletę – łączą w sobie zalety obu rozwiązań. Jeżeli więc zależy nam na czasie, możemy skorzystać z technologii indukcyjnej, a gdy potrzebujemy klasycznych rozwiązań, wybierzemy palniki gazowe.

Decydując się na płytę gazowo-indukcyjną, otwieramy przed sobą mnóstwo możliwości, możemy bez przeszkód rozwijać się kulinarnie. Co więcej, w przypadku nagłego braku prądu czy gazu, nadal możemy gotować, korzystając z drugiego źródła energii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here