drzwi zewnętrzne

Choć pozornie nie za wiele wnoszą do wystroju Twojego mieszkania, drzwi zewnętrze potrafią naprawdę istotnie wpłynąć na to, jakie emocje będą Ci towarzyszyć, ilekroć będziesz wracać do niego, po dniu pełnym wrażeń. Od użytych do ich produkcji materiałów i zabezpieczeń zależy również bezpieczeństwo – Twoje i Twoich domowników. Na jakie drzwi zewnętrzne warto postawić?

Drzwi – niewielkie, ale istotne

Drzwi drewniane mogą nadać Twojemu domowi klasyczny wygląd, który podkreśli przywiązanie do tradycji i nada całości eleganckie wykończenie. Metalowe mogą przybierać różne formy – zarówno komponując się z nowocześnie urządzoną elewacją, jak i nieco bardziej konserwatywnymi kolorami i materiałami. Drzwi wykonane z innych materiałów (płyty pilśniowej czy materiałów sztucznych) mogą imitować zarówno aluminium, jak i lite drewno, dopasowując się do wymagań klientów.

Jednak od tego, z jakiego materiału będą wykonane nasze drzwi zewnętrzne, zależy nie tylko wygląd budynku, ale także jego bezpieczeństwo i walory użytkowe drzwi. Solidne konstrukcje, np. z litego drewna czy grubej warstwy metalu, zapewniają bezpieczeństwo antywłamaniowe na wysokim poziomie i często są stosowane w drzwiach „wzmacnianych”. Z kolei drzwi wykonane z cienkiej blachy, materiałów sztucznych czy z materiałów drewnopodobnych nie gwarantują takiej ochrony i często zawodzą przy pierwszej próbie sforsowania przez włamywacza. Drzwi wypełnione w środku pianką poliuretanową mogą pochwalić się wysoką izolacyjnością cieplną i świetnym zabezpieczaniem wnętrza mieszkania przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Dlatego między innymi tak wielu mieszkańców bloków decyduje się na takie rozwiązanie – skutecznie oddziela bowiem domowników od hałasów na klatce schodowej, podczas gdy główną ochroną przed intruzami są drzwi wejściowe do bloku.

Nie zapomnij o zamkach i zawiasach!

Każdy, kto chciałby czuć się bezpiecznie w swoim domu, musi przyjrzeć się nie tylko temu, z jakich materiałów wykonane są drzwi wejściowe, ale również, jakie towarzyszą im zawiasy, zamki i klamki. Warto pamiętać, że włamywacze szukają zwykle słabych punktów i to właśnie wymienione miejsca mogą okazać się łatwiejsze do sforsowania, niż same drzwi. Dobre antywłamaniowe zamki powinny mieć więcej niż jeden punkt, w którym łączą się z futryną, a zapewniające wysoki stopień ochrony zawiasy powinny być osłonione – tak, by uniemożliwić zastosowanie elektronarzędzi przy próbie sforsowania. Tylko wówczas można mieć pewność, że zarówno Ty, jak i Twoi domownicy i posiadane przez Ciebie dobra będą należycie chronione przed nieuprawnionymi osobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here